Amerika Ülkü Ocakları 20. Yılını Kutladı

  • 0

Amerika Ülkü Ocakları 20. Yılını Kutladı

20.yil konserAmerika’daki Türk vatandaşlar, New Jersey’nin Paterson şehrinde bulunan Akba Hall’da bir araya gelerek, Amerika Ülkü Ocakları’nın kuruluşunun 20.yılını sanatçı Kaya Kuzucu’nun türküleri ile kutladı.

Sunuculuğunu şiir yorumcusu Tayfun Toprak Ünal’ın yaptığı gecede bir konuşma yapan Amerika Ülkü Ocakları Başkanı Adil Yiğiter, “Kuruluşumuzdan bu yana bize her zaman destek veren üyelerimize saygılarımızı ve sevgilerimizi iletiyoruz. Vatandan binlerce kilometre uzaklıkta, her türlü değeri korumak, yaşatmak ve hatta geliştirerek yeni nesillere aktarmak isteyen soydaşlarımıza hizmet etmeyi amaç edinen kurumuz, bir kişiyi dahi mutlu etmenin onur ve gururu ile yoluna devam etmektedir” şeklinde konuştu.

20140128-202420.jpgEtkinliğe katılan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar ise, 20 yıldır Amerika’da hizmet veren ülkü ocaklarının çalışmalarını takip ettiklerini, bunda emeği geçen herkesi tebrik ettiğini söyledi. Yapılan konuşmalardan sonra, misafir sanatçı Kaya Kuzucu sahne aldı. Kuzucu, birbirinden güzel türkülerle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.


ARA

BAŞBUĞ TÜRKEŞ DİYOR Kİ;

Sizlere kolay bir başarı vaad etmiyorum. Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir.
Bu yolda karşımıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır.
Bu çetin yola dayanabilecekler, bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.

Twitter’da Takip Et

AFİŞLERİMİZ

E-posta Üyeliği