adilreisAmerika Ülkü Ocakları olarak hamd olsun 20. yılımızı geride bıraktık. Elimizden geldiği kadarıyla, imkanlarımız nispetinde Türk kültürünün yaşanması ve yaşatılması için Amerika’da gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Yaptığımız bu faaliyetlerde büyük pay sahibi olan, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ülküdaşlarıma ve gurbetçilerimize teşekkürlerimi arz ediyorum.

            Ocağımız, bu zamana kadar sizlerin desteğiyle birçok etkinliğe ve kampanyaya imza attı. Şu anda ise Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerimiz için yardım kampanyamız devam ediyor.

         Amerika’da bulunmanın bir takım kolaylıkları olduğu gibi bazı zorlukları da var. Ve bu zorlukların en acısı elbette vatan hasreti, Türkiye özlemidir. Bizler Ülkü Ocakları olarak bu hasreti bir nebze olsun dindirmek, milli kültürümüzü canlı tutmak için çabaladık, gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz.

          Zaman zaman “Amerika’da ülkü ocağı olur mu?” şeklinde yarı şaka yarı ciddi sorular alıyoruz. Türk’ün olduğu, Türk’ün yaşadığı her yerde Ülkü Ocakları olur. Ülkü Ocaklarının dünyanın en büyük sosyal gençlik teşkilatı olarak, Türk’ün yaşadığı her ülkede olması, millî ve manevi değerlerimizin yaşatılması için gereklidir. Velhasıl, Türk her gittiği yere ülküsünü götürmüş, ülküsünü yaşatmıştır. Amerika’daki Türklerin ülküsünün ocağı olması garipsenecek bir durum değildir. 

          Ülkü Ocakları dünyanın dört bir yanında faaliyet göstermektedir. Türklük bayrağını en ileriye taşımak için gayret gösteren Ülkü Ocakları, Türkiye’nin en köklü ve en geniş kitleye sahip sosyal kuruluşudur. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, yüksek Türk kültürünün yaşanmasını ve yaşatılmasını temin etmek bizim asli vazifemizdir. Bu uğurda bütün zorluklara, engellere karşı koymak azim ve kararlılığındadır. Ülkü Ocakları hepimizindir. Ona sahip çıkmak her Türk’ün görevidir.

          Amerika Ülkü Ocakları, sizlerin desteği ile yüksek Türk kültürünü, İslam ahlak ve faziletini yaşatmak için dün olduğu gibi bugünde çalışma azminde ve kararlılığındadır.

Amerika Ülkü Ocakları Başkanı
Adil YİĞİTER


ARA

BAŞBUĞ TÜRKEŞ DİYOR Kİ;

Sizlere kolay bir başarı vaad etmiyorum. Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir.
Bu yolda karşımıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır.
Bu çetin yola dayanabilecekler, bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.

Twitter’da Takip Et

AFİŞLERİMİZ

E-posta Üyeliği