Ocak Binamızın Açılışı

  • 0
acilis

Ocak Binamızın Açılışı

acilis 3Amerika Ülkü Ocakları olarak çalışmalarımızı daha rahat yürütmek için New Jersey eyaleti Clifton şehrindeki merkezinin çalışını gerçekleştirdik.

Ocağımızın 15 Aralık 2012’deki açılışı Başbuğ Alparslan Türkeş’in torunu ve New York Turizm Ateşemiz Sn. Tolunay Yılmaz hanımefendi ile Ocak başkanımız Adil Yiğiter gerçekleştirdi.

Faaliyetlerimizin sürekliliğini getirecek, Amerika’ da yaşayan Türk toplumunun ve ülküdaşlarımızın dilediklerinde ziyaret edip kitap okuyup veya bir bardak çay içip sohbet edebilecekleri bir adres olma hedefi gerçekleşmiştir. Ülkü ocakları hedefi olan Türk gençliğini Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti bilincinde yetiştirme hedefine artık buradan yürüyecektir.

Açılışa katılan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in torunu ve New York Turizm Ateşemiz Sn. Tolunay Yılmaz hanımefendi ocağımızın açılışının hayırlara vesile olmasını diledi. acilis 2Görevinin bitişi sebebiyle Türkiye’ye dönecek Yılmaz, federasyon üyelerimizle tek tek vedalaştı.

Açılışımız yapılan ikramların ardından, üye ve misafirlerimizin dilek ve temennilerini bildirmeleri ile son buldu.

Ocağımızın yeni hizmet binasının Amerika’daki ülküdaşlarımıza hayırlı-uğurlu olmasını diler, hayırlı çalışmalar yapmayı cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.


ARA

BAŞBUĞ TÜRKEŞ DİYOR Kİ;

Sizlere kolay bir başarı vaad etmiyorum. Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir.
Bu yolda karşımıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır.
Bu çetin yola dayanabilecekler, bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.

Twitter’da Takip Et

AFİŞLERİMİZ

E-posta Üyeliği